Urodziny Ceglanego Renesansu! Wszystkie płytki RETRO 105 zł m2! *wietrzenie magazynu Sprawdź

Oficjalny Sklep Ceglany Renesans

dostawa Wysyłka 24 h

darmowa wycena Darmowa wycena

Kolor fugi a płytki z cegły. 4 kolory do wyboru

Stojąc przed wyborem płytek ceglanych na ścianę głównie zastanawiamy się nad wybraniem modelu płytki oraz jej kolorystyki. Prócz wyboru płytek również istotny jest wybór koloru fugi, gdyż to właśnie fuga decyduje o efekcie finalnym.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać mamy do wyboru płytki Retro (typowe lico, tak zwana “wozówka”, wyjątkowy efekt starego muru gwarantowany!), Rustykalne (górne i dolne lico po odcięciu płytki Retro) oraz płytki Klasyczne (doskonała gładkość starej cegły). Płytki Retro to niepowtarzalna ozdoba Twojego domu, która nada mu oryginalnego wyglądu i nietuzinkowego charakteru. Jest to oryginalna stara, ponad 100-letnia cegła, dlatego każda realizacja jest niepowtarzalna i wyjątkowa :).

Jak najłatwiej scharakteryzować płytkę Retro? Widząc ścianę, mamy wrażenie, że jest zbudowana z cegły i stoi tam od ponad 100 lat :). Wyjątkowość płytek Retro to nie tylko kolorystyka, która może być od bardzo czerwonych płytek, po pomarańcze, delikatne róże, lecz również ich struktura. Każda partia cegły ma swoje właściwości — porowatość, ilość zaprawy wapiennej. Stąd bierze się ta niepowtarzalność starej cegły.

PŁYTKI RETRO I MIX-RETRO

Płytka Rustykalna i Rustykalna Loft to górne i dolne lico po odcięciu płytek Retro — mają inną strukturę niż płytki Retro, są gładsze, posiadają na sobie zaprawę wapienną. Płytka Rustykalna Loft ma nieregularne wysokości od 6 do 8 cm, zaś płytki Rustykalne są poddawane dodatkowej obróbce docięcia wysokości do około 7,2 cm.

PŁYTKI RUSTYKALNE

Płytki Klasyczne pochodzą ze środka — są gładkie z jednej i drugiej strony, pozbawione lic. Ukazują wyjątkowość środka starej cegły. Każda cegła skrywa w sobie coś innego – zaskakuje fakturą, kolorem.

Antracytowa fuga wprowadza klimat bardziej loftowy. Z jednej strony doskonale podkreśla głębię koloru czerwonej i pomarańczowej cegły, ale również kontrastuje z jasną kolorystyką płytek. Wspaniale odnajdzie się we wnętrzu z antracytowymi i czarnymi elementami.

Najpopularniejszą fugą jest zdecydowanie ta w kolorze starej bieli, zwanej również brudną bielą – jest to piękny kolor złamanej bieli, która idealnie odzwierciedla starą zaprawę wapienną.

Cieplejszym kolorem, który współgra z naturalnym kolorem drewna jest kolor piaskowy – delikatnie beżowy:

Szara fuga wygląda jak sucha zaprawa cementowa – idealna kompozycja z betonem architektonicznym i nowoczesnym wnętrzem. Od wyboru do koloru – 4 kolory fugi polecają się do płytek ceglanych 🙂