Wyjątkowe promocje, Płytki Klasyczne 49,99 zł/m2 z chemią 😍 Sprawdź

Oficjalny Sklep Ceglany Renesans

dostawa Wysyłka 24 h

darmowa wycena Darmowa wycena

Stara cegła: Jak ją impregnować?

Impregnacja cegły na ścianie przez wiele osób jest postrzegana jako mało ważny element wykończenia wnętrz. Dlaczego warto zabezpieczyć cegłę i jak się za to zabrać, odpowiadamy poniżej.

Dlaczego impregnacja starej cegły jest ważna?

Stara cegła za sprawą swoich właściwości fizycznych jest materiałem szczególnie odpornym na czynniki zewnętrzne, dlatego wiele osób lekceważy sens jej zabezpieczania. W rzeczywistości brak odpowiedniej impregnacji może powodować nadmierne gromadzenie kurzu i brudu. Mało tego, niezabezpieczona cegła na ścianę absorbuje różnego rodzaju płyny, co może prowadzić do powstawania trudnych do usunięcia plam. Warto więc zadbać o jej zabezpieczenie. 

Jak impregnować płytki ceglane?

Sam proces jest łatwy i każdy może go przeprowadzić samodzielnie. Trzeba pamiętać jedynie o kilku zasadach. Po zakończonym montażu płytek warto odczekać pewien czas, aby zaprawa i klej w pełni wyschły.   

Oczyszczenie powierzchni

Mimo że cegły są czyszczone jeszcze przed położeniem ich na ścianie, to ważne jest, aby po zakończonym montażu wykonać czyszczenie jeszcze raz. Jeśli zaprawa ma pewne niedoskonałości, również należy je zniwelować. 

Czyszczenia cegieł można dokonać za pomocą zwykłej szczotki ryżowej, szorując całą powierzchnię ściany. 

Zabezpieczenie cegły za pomocą impregnatu

Gdy już ściana wyschnie po wcześniejszym oczyszczeniu, można przystąpić do nakładania warstwy impregnatu. Najlepiej tego dokonać za pomocą zwykłego pędzla malarskiego.

Bez względu na to, jaki preparat wybierzemy, zachęcamy do postępowania zgodnego z instrukcją dostarczoną przez producenta. 

Czy impregnacja cegieł jest zawsze konieczna?

Jak już wyżej zostało wspomniane, impregnacja nie jest niezbędnym elementem zabezpieczania cegieł, ale chcąc cieszyć się estetycznie wyglądającą ścianą przez długie lata, nie warto z niej rezygnować. 

Czym zaimpregnować płytki z cegły?

W naszym sklepie dostępny jest specjalny impregnat do zabezpieczania płytek ceglanych. Środek skutecznie chroni płytki przed wodą i innymi bardziej inwazyjnymi cieczami. Zabezpiecza on cegły przed wnikaniem tłuszczów w ich głąb.

Stosując nasz preparat, masz pewność, że płytki przez długie lata utrzymają swój naturalny blask, jak również ich czyszczenie nie będzie uciążliwe.

Impregnat do starej cegły
Impregnat do starej cegły na bazie silikonu.Matowy

Sprawdź impregnat do płytek ceglanych