Wiele osób remontujących swoje kuchenne królestwo obawia się montażu ceglanych płytek na ścianę w postaci tak zwanego "fartucha", czyli miejsca bezpośrednio nad blatem kuchennym, a poniżej szafek wiszących. My widzimy same plusy, a ściana z cegły w kuchni będzie cieszyła oczy przez długie lata. Rozwiewamy 3 podstawowe wątpliwości!
Jednym z podstawowych powodów wątpliwości montażu płytek ceglanych w kuchni jest utrzymanie czystości takiej ściany. Wiadomo — kuchnia jest to miejsce w szczególności narażone na zabrudzenia z gotującego się jedzenia, również uporczywego tłuszczu, w szczególności bezpośrednio za płytą gazową/indukcyjną.
Dzięki odpowiedniej impregnacji sprawdzonym środkiem na bazie silikonów, na przykład znajdującego się w naszej ofercie: https://ceglanyrenesans.pl/produkt/impregnat-do-starej-cegly/ sąsiedztwo kuchenki nie jest przeciwskazaniem do montażu płytek z naturalnej cegły. Jest to środek zarówno hydrofobowy, jak i zabezpieczający przed jakimkolwiek wchłanianiem innych zabrudzeń, również tłuszczu. Poniżej prezentujemy warstwę ochronną stworzoną dzięki impregnacji: https://youtu.be/crJNKAHWcv8
Pielęgnacja, czyszczenie takiej ściany jest bardzo łatwe — zabrudzenia wystarczy usuwać wilgotną ściereczką i znów możemy się cieszyć czystą powierzchnią naszej pięknej ceglanej ściany.
Częstym argumentem jest również fakt kruszenia się i osypywania oryginalnej starej cegły oraz naturalnej zaprawy wapienno-piaskowej. W tym przypadku również możemy z pełną odpowiedzialnością zapewnić: impregnacja całkowicie zapobiega kruszeniu się starych cegieł i zaprawy, a ceglaną ścianą możemy cieszyć się długie lata bez ubytków :).
Ostatnim i może najważniejszym argumentem jest wpasowanie się naturalnej cegły w posiadane już wnętrze. Czy cegiełka będzie pasowała do stylu glamour/boho/loft/industrial/ klasycznego/nowoczesnego? Mamy jedną odpowiedź — zdecydowanie tak! Płytki ze starej cegły doskonale wpiszą się również w posiadane już wnętrze i znajdą wielu zwolenników każdego stylu wnętrzarskiego :)