Urodziny Ceglanego Renesansu! Wszystkie płytki RETRO 105 zł m2! *wietrzenie magazynu Sprawdź

Oficjalny Sklep Ceglany Renesans

dostawa Wysyłka 24 h

darmowa wycena Darmowa wycena

Płytki z cegły – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Coraz więcej osób dostrzega walory estetyczne cegły w kontekście wykończenia wnętrz. Rosnącą popularnością cieszą się płytki ceglane do kuchni, łazienki, czy też do salonu.

w każdej przestrzeni mieszkalnej odpowiednio dobrane, będą tworzyć przyjemny klimat. Sprawdź nasz poradnik na temat płytek ceglanych w różnych przestrzeniach mieszkalnych. 

Tytułem wstępu powiedzmy sobie ogólnie, dlaczego płytki z cegły we wnętrzach użytkowych stają się coraz popularniejszym trendem.

  • Ich montaż jest stosunkowo łatwym zadaniem;
  • Są wytrzymałe i sprawiają, że przez długie lata możemy cieszyć się efektownym wnętrzem;
  • Inwestycja jest względnie niedroga;
  • Nadają wnętrzom unikalny charakter;
  • Są uniwersalne — sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni; 

Płytki z cegły do łazienki

Wielu osobom może być trudno sobie wyobrazić łazienkę, w której ceglane płytki zdobią ściany lub podłogę. Cały czas nasza wyobraźnia silnie kojarzy cegłę ze stanem czegoś nieskończonego, surowego — o ile zaczynamy ceglany wystrój akceptować w kuchniach, tak w łazienkach wciąż nie do końca. W rzeczywistości warto zmienić nasze wyobrażenia.

Jeśli chodzi o łazienki, ceglane płytki doskonale się sprawdzą zarówno na ścianach, jak i na podłodzę. Gdyby ktoś się zastanawiał, czy woda może być problemem dla płytek ceglanych w łazience, odpowiedź brzmi: nie, nie jest. Nie należy niczego się obawiać przy wyborze płytek z cegły do łazienki. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio zaimpregnować płytki przed oddaniem do użytku łazienki. Ważne też jest też, aby dokładnie zafugować płytki. 

W kontekście ceglanych płytek do łazienki pojawia się oczywiście kwestia estetyczna — mianowicie: jaki kolor sprawdzi się tu najlepiej. W naszym przekonaniu należałoby się skupić na cegłach o jasnych odcieniach, które będą odprężająco oddziaływać w czasie prysznicu, czy kąpieli. 

Płytki z cegły w łazience

Płytki z cegły do kuchni

Jeżeli chodzi o kuchnie, ceglane płytki — w przeciwieństwie do łazienek — łatwiej nam sobie wyobrazić jako element zdobiący ściany i podłogi. Nadają one im rustykalny charakter, ale mogą w dalszym ciągu zachowywać nowoczesny klimat. W przypadku wyboru ceglanych płytek do kuchni, należy się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć: czy zależy nam na nowoczesnym stylu, albo chcemy utrzymać kuchnię w typowo klasycznej konwencji.

Trzeba też zastanowić się, czy chcemy jedynie wykończyć częściowo ściany kuchni, czy też zależy nam na całościowym pokryciu ścian płytkami ceglanymi. W przypadku pierwszego rozwiązania, najczęściej klienci decydują się położyć płytki jedynie na ścianie nad płytą grzewczą.  

Płytki z cegły Retro

Płytki ceglane do salonu

Salon to chyba miejsce, w którym najmniej potrafimy sobie wyobrazić ceglane płytki na ścianach, czy podłodze. W rzeczywistości cegła sprawdza się tu doskonale. Mamy spore pole do manewru jeśli chodzi o kierunki stylistyczne — w zależności od efektu, na jakim nam zależy, ceglane płytki mogą tworzyć zarówno atmosferę rustykalną i ciepłą, jak również nowoczesną i stonowaną. 

W przypadku płytek ceglanych do salonu mamy spory wachlarz pomysłów do wykorzystania. Jeśli mamy w domu kominek, możemy chcieć obudować ścianę wokół niego przy użyciu płytek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie ściany salony wykończyć płytkami ceglanymi. Kluczowym elementem całego procesu układania płytek drewnianych w salonie jest dobór odpowiedniej kolorystyki. 

Sprawdź dostępne warianty kolorystyczne cegieł w naszym sklepie.

Płytki w salonie

Jak przygotować ścianę pod kładzenie płytek?

Niezależnie, czy chcemy montować płytki ceglane do kuchni, salonu, czy też łazienki, zasady są zawsze podobne i dość proste.

  • Na początku należy zagruntować ścianę (jeśli po nałożeniu jednej warstwy ściana się nie świeci, należy nałożyć kolejną);
  • Następnie przystępujemy do układanie płytek;
  • Ostatnim etapem jest fugowanie;

Powyższe kroki są oczywiście tylko ogólnym przedstawieniem sposobu układania płytek ceglanych w zamkniętych przestrzeniach. 

Sprawdź kompletną instrukcję, jak prawidłowo położyć płytki ceglane. 

Podsumowanie: W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki ceglane?

Mamy nadzieję, że udało nam się trafić do osób nieprzekonanych i potrafią one już sobie wyobrazić, jak imponująco może wyglądać wnętrze, którego ściany bądź podłogę zdobią płytki ceglane.

Jeśli chcesz porozmawiać na temat płytek ceglanych do Twojej kuchni, łazienki, czy każdego innego pomieszczenia w Twoim domu, napisz do nas lub zadzwoń. Doradzimy tak, aby Twoja przestrzeń robiła wrażenie na każdym odwiedzającym.

Skąd wziąść więcej pomysłów na wykorzystanie płytek z cegły?

Aby zobaczyć, jak wyglądają nasze płytki na ścianie, należy kliknąć galerię produktu – tam wyświetlają się wszystkie zdjęcia. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć więcej, polecamy nasz profil na Pinterest lub Instagram gdzie, znajdziecie o wiele więcej ciekawych inspiracji i pomysłów na wykorzystanie płytek z cegły, a także narożników.