Brak produktów w koszyku.

Jak uzyskać efekt starego muru ?

Panujący od kilku lat trend na ozdabianie ścian we wnętrzach płytkami z cegły zdaje się nie tracić na zainteresowaniu dekoratorów, coraz więcej osób decyduje się na efekt starego muru. Niewielkie płytki ceglane doceniane są od lat za swoje wyjątkowe właściwości. Nie tylko zabezpieczają one ściany przed zabrudzeniami, lecz także dodają wnętrzu pożądanego uroku z pogranicza industrializmu.... View Article
Jak uzyskać efekt starego muru ?

Panujący od kilku lat trend na ozdabianie ścian we wnętrzach płytkami z cegły zdaje się nie tracić na zainteresowaniu dekoratorów, coraz więcej osób decyduje się na efekt starego muru. Niewielkie płytki ceglane doceniane są od lat za swoje wyjątkowe właściwości. Nie tylko zabezpieczają one ściany przed zabrudzeniami, lecz także dodają wnętrzu pożądanego uroku z pogranicza industrializmu. Dlaczego płytki z cegły to dobre rozwiązanie i czy trend ten nie stracił na świeżości przez lata? Sprawdziliśmy!

Płytki z cegły we wnętrzu — wszystko, co musisz wiedzieć

Wykorzystywane przez dekoratorów płytki z cegły najczęściej pochodzą z rozbiórek budowlanych. Producenci wycinają lico i środek cegieł na grubość kilku centymetrów, a następnie czyszczą je i starannie pakują. To właśnie stara cegła jest najbardziej pożądanym przez nabywców materiałem, głównie ze względu na swoją autentyczność i niepowtarzalny wygląd. Alternatywą dla cegieł rozbiórkowych są płytki powstające z materiałów syntetycznych, cementu, czy gipsu. Różnią się one od siebie swoją trwałością oraz kolorem — ten ostatni w przypadku płytek tworzonych od podstaw zależy w dużej mierze od wykorzystanych w produkcji barwników.

Estetycznie ułożona cegła na ścianę to nadal chętnie wybierany motyw przez dekoratorów wnętrz. Dzięki niej z powodzeniem tworzyć można pomieszczenia w stylu industrialnym, łącząc surową cegłę z elementami z drewna, czy metalu. Płytki z powodzeniem zawisnąć mogą również w sypialniach, czy biurach, odświeżając wystrój i dodając mu ponadczasowego charakteru. Trzeba pamiętać, by przed ułożeniem płytek starannie wypoziomować ścianę, a także unikać ich przyklejenia na powierzchnie narażone na podmakanie, ponieważ wówczas mogą pojawić się na nich wykwity.

Czy cegła dekoracyjna na ścianie jest modna?

Na temat popularności cegieł ściennych można powiedzieć wiele — właściciele mieszkań stale chętnie sięgają po autentyczne cegły z rozbiórki lub płytki tworzone od podstaw przez producentów. Sama cegła dekoracyjna poza oklejaniem ścian może być wykorzystywana także do wykańczania kominków, czy wysepek kuchennych, a raz zamontowany materiał odporny jest na zabrudzenia, ścieranie, czy uszkodzenia mechaniczne. Bogaty zakres zastosowań, a także zróżnicowana paleta kolorów wspólnie wpływają na ponadczasowość płytek z cegły. Dzięki swoim właściwościom materiał ten nieustannie wpisuje się w trendy, pozwalając na wykończenie zarówno eleganckich salonów, jak i modnych, industrialnych wnętrz.

Najmodniejsze w ostatnich latach płytki mają maksymalnie przypominać autentyczne cegły. Wśród stylów dekorowania pomieszczeń króluje industrializm — połączenie surowego drewna i metalu, którego perfekcyjnym wykończeniem jest płytka z cegły przypominającej wnętrze starej fabryki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by również przestronny salon w eleganckim stylu odświeżony został za pomocą tego pięknego materiału. Modnym rozwiązaniem jest pokrycie jednej ze ścian wnętrza starą cegłą o delikatnej, jasnej barwie. Jak podkreślają profesjonalni dekoratorzy, płytki wykonane z cegły jeszcze długo gościć będą wśród najmodniejszych rozwiązań wykorzystywanych w czasie remontów.

Logo Tpay
Design: Weboski