Płytki Klasyczne - 49.99 zł / m2 przy zakupie chemii Sprawdź

Oficjalny Sklep Ceglany Renesans

dostawa Wysyłka 24 h

darmowa wycena Darmowa wycena

Jak obudować róg ściany – 3 niezawodne sposoby

Czy narożniki są koniecze, aby pięknie zakończyć ceglaną ścianę i uzyskać naturalny efekt imitujący stary mur? Zwykle je zalecamy – jest to najszybsze i najbardziej estetyczne rozwiązanie. Ale nie jedyne!

Pewnikiem na zakończenie rogu ściany jest zastosowanie narożników – cegła wycięta w kształt litery L gwarantuje estetyczne wykończenie imitujące praktycznie jeden do jeden stary mur.

Kreatywni Klienci często podpowiadają nam również inne rozwiązania – można wykorzystać proste płytki i dociąć je pod kątem tworząc ładny róg. To rozwiązanie wymaga odrobinę pracy i cierpliwości, ale efekt zadowalający:

Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie prostych płytek “na zakładkę”. Tutaj nie ma konieczności docinania:

Jak pięknie zabudować róg ściany? Różne sposoby zakończenia ściany ze starej cegły

Obojętnie którą opcję wybierzesz – z pewnością uzyskasz piękny naturalny efekt, który będzie cieszył oczy przez długie lata. Płytki ceglane można montować i we wnętrzu i na zewnątrz budynku tworząc fragment lub całe elewacje. Ciekawą opcją jest również zastosowanie narożników jako parapetów wewntrznych i zewnętrznych. Nada to rustykalnego charakteru każdej elewacji, dodatkowo jest to rozwiązanie trwałe i na lata. Nalezy pamiętać o impregnacji, aby móc cieszyć się efektem na lata. Zastanawiasz się nad całą elewacją w płytkach ceglanych? Zerknij tutaj i dowiedz się więcej.

Wybór modelu płytek oraz sposób montażu zależy jedynie do Ciebie :).