Urodziny Ceglanego Renesansu! Wszystkie płytki RETRO 105 zł m2! *wietrzenie magazynu Sprawdź

Oficjalny Sklep Ceglany Renesans

dostawa Wysyłka 24 h

darmowa wycena Darmowa wycena

Hit aranżacji wnętrz — jodełka!

Coraz większym entuzjazmem cieszy się wzór jodełki — spotykamy go na ubraniach, ale również na tekstyliach do wnętrz — zasłonach, poszewkach. W jodełkę są układane również (lub głównie) podłogi — panele, drewniane klepki, płytki. Naścienne płytki ceglane jesteśmy w stanie ułożyć w ten oryginalny wzór, uzyskując doskonałą ozdobę wnętrza.

Wzór jodełki na ubraniach to nieprzemijający trend od wielu lat — klasyczne płaszcze, eleganckie szaliki, spodnie, marynarki… Kojarzy się z dobrym gustem i elegancką klasyką.

Coraz częściej jodełka pojawia się również we wnętrzach naszych mieszkań — jest to swojego rodzaju powrót do drewnianych parkietowych klepek, które odkrywamy po latach na nowo. Jodełkę odnajdujemy też w jasnych skandynawskich przestrzeniach w postaci drobnego białego wzoru na zasłonach, poszewkach, pościelach, kanapach, fotelach.

Cudowny efekt tworzy podłoga ułożona we wzór jodełki:

Skąd wziął się ten hitowy wzór w naszych wnętrzach? Historycznie możemy sięgnąć aż pod koniec XVII wieku do Francji — tam został zapoczątkowany charakterystyczny sposób układania posadzek drewnianych, które wyparły marmurowe podłogi w Wersalu, narzucając tę modę arystokracji, która coraz częściej zdobiła w ten sposób kamienice i podmiejskie pałace.

Ciekawą interpretacją tego wzoru są ceglane płytki ścienne ułożone w formie wąskiego paska lub całej ściany, jeden i drugi montaż gwarantuje niesamowity efekt!

W naszej ofercie znajdziecie dedykowane płytki do ułożenia we wzór jodełki — są to płytki, które są już wycięte pod kątem 45 stopni, a ich ułożenie nie jest wcale skomplikowane, tutaj link do naszego sklepu: https://ceglanyrenesans.pl/produkt/plytki-z-cegly-jodelka/

We wzór jodełki również można ułożyć standardowe płytki RETRO. Obojętnie który model płytek ceglanych wybierzemy — efekt będzie murowany i zawsze na czasie!